5. místo ze Středoevropské ligy v Polsku

V neděli 4. března se konalo první kolo Středoevropské ligy karate v Polsku. Jakub Jirka z našeho oddílu vybojoval 5. místo, když v kategorii měl cca 60 závodníků.

Sobotní program odstartovaly kategorie juniorů, U21 a seniorů. V sobotní den mělo TJ Karate ČB čtyřčlenné zastoupení: Josef Laštůvka, Mirek Šulda, Ladislav Bárta a Filip Šmajcl. Doprovod tvořil trenér M. Hýsek a pan Laštůvka.

Jako první nastoupil Míra Šulda v kategorii U21 - 78kg. Bohužel se mu vůbec nedařilo a obsadil 5. místo. Vše si vynahradil v seniorské kategorii kde vybojoval v silné konkurenci bronzovou medaili, když o 3. místo porazil medailistu z ME 5:1. Filip Šmajcl vybojoval bronzovou medaili v kategorii U21 - 68kg a v seniorské kategorii podlehl v 1. kole polskému závodníkovy. Pepa Laštůvka v prvním kole vyhrál, ale ve druhém kole podlehl svému soupeři. Láďa Bárta si na svých prvních závodech nevedl vůbec špatně a obsadil v kategorii juniorů 5. místo.

Nedělní program patřil žákovským a dorosteneckým kategoriím. Jako první medaili vybojoval náš satelitní oddíl SK Vodňany v kata týmech kde obsadil 2. místo. Další medaili v kata vybojovala Nela Osouchová, která v početně obsazené kategorii (cca 30 závodnic) vybojovala bronz. Nejvíce se dařilo Adrianě Crhonkové (cca 25 závodnic), která ani v jednom zápase nezaváhala a vybojovala tak zaslouženou zlatou medaili. Marek Řeřicha první kolo vyhrál, ale ve druhém kole podlehl polskému závodníkovy, Tomáš Gabriel podlehl v prvním kole, Alice Anderlová první kolo vyhrála, ve druhém kole podlehla své soupeřce a Jakub Jirka v nejpočetnější kategorii turnaje cca 50 závodníků se probojoval až v boje o medaile, ale bohužel obsadil 5. místo, ale jeho výkon byl excelentní.

Celkové hodnocení trenéra: všem závodníkům děkuji za předvedené výkony, které byly na vysoké úrovni. Je vidět, že zkušenosti přibývají a podle toho jsme konkurence schopni. Nemůžu pozapomenout na pomoc rodičů Řeřichů, pana Osoucha a pana Laštůvky. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.