Nikki Kuttová - stříbro z Budapeště

Závodníci TJ Karate České Budějovice vybojovali celkem 6 cenných medailí na Středoevropské lize karate v Budapešti. Nikki Kuttová vybojovala stříbro.

O víkendu 17.9. - 18.9. se konal turnaj pod názvem Budapešť Open 2011. Tento turnaj patří mezi nejprestižnější turnaje ze série středoevropské ligy karate. Turnaje se zúčastnilo 23 států a nad 800 závodníků z celé Evropy. Trenéři TJK ČB vyslali na tento turnaj většinu svých závodníků, kteří si ve velké konkurenci nevedli vůbec špatně. Nejvíce se vedlo Vojtovy Kočí, který ve své váhové kategorii nenašel přemožitele a s přehledem zvítězil, když během 4 zápasů neinkasoval ani jeden bod a v prvním kole porazil medailistu z juniorského ME 4:0. Další krásný výsledek vybojoval Marek Řeřicha, který se probojoval v nejobsaženější kategorii turnaje (46 závodníků) až do finále, kde po nádherném souboji podlehl polskému závodníkovy 3:5. Další stříbrnou medaili vybojovala Adriana Crhonková, která až do finále procházela turnajem bez větších problémů až na finále, kde nestačila ukrajinské závodnici a podlehla ji 0:1. Další stříbrnou medaili vybojovala Nikki Kuttová, která se po bolestivých bojích, rozbitém nose a dalších menších zranění také probojovala až do finále, ale z důvodu zranění Nikki nenastoupila do finále. Bronzové medaile vybojovali Honza Milan a Lucie Janouchová, která předváděla pěkné zápasy a po dlouhé době to byla opět Lucka jakou známe:-). Velké poděkování nepatří jenom závodníkům, ale také rodičům, kteří naše závodníky bezpečně dovezli do Budapeště a zpět. Zapomenout nemůžeme ani na trenéry M. Hýska, D. Hýskovou a V. Kočího, kteří se celý víkend pečlivě starali o svoje závodníky.

Celkové hodnocení trenérů: jelikož tento turnaj byl vůbec prvním turnajem po tří měsíční závodní pauze, výkony našich závodníků byly rovnocenné s konkurencí na tomto turnaji. U některých závodníků se projevila nezkušenost z velkých turnajů, někteří naopak překvapili svými výkony.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci !!!