TJ Karate zaznamenalo velký úspěch

Ve dnech velikonočních svátků 23. -24. 4. se konal další ročník mezinárodního turnaje karate pod názvem Grand Prix Hradec Králové. Tento turnaj patří mezi největší turnaje v ČR. Letošního ročníku se zúčastnilo cca 700 závodníků z celého světa. Jakub Jirka vybojoval bronz v kumite týmů.

Ve dnech velikonočních svátků 23. -24. 4. se konal další ročník mezinárodního turnaje karate pod názvem Grand Prix Hradec Králové. Tento turnaj patří mezi největší turnaje v ČR. Letošního ročníku se zúčastnilo cca 700 závodníků z celého světa, například z Malaysie, Ukrajiny, Lucemburska, Holandska, Norska a dalších evropských zemí. Na turnaji nechybělo ani TJ Karate České Budějovice, které vyslalo na turnaj svou nejsilnější sestavu.

Sobotní program byl věnován dorosteneckým, juniorským a seniorským kategoriím. Za TJ Karate ČB startovalo na tomto turnaji 14 závodníků. V tento den se nejvíce dařilo Vojtovi Kočí, kterému se podařil získat velmi ceněný doubel. Zvítězil jak ve své váhové kategorii kumite muži do 75 kg, kde ve finále porazil svého týmového kolegu Robina Popelku, tak i v nejprestižnější kategorii kumite mužů bez rozdílu vah, která byla nejobsazenější kategorií turnaje. Odměnou za toto vítězství byla Vojtovi předána výhra 300E a obrovská trofej.  Další vítězství zaznamenal Jan Kočí, který ve finále kumite muži do 84 kg porazil norského reprezentanta. V kategorii kumite junioři do 55 kg vybojoval zlatou medaili Jára Srba a v kumite juniorů do 76 kg přidal další zlatou pro českobudějovický klub Marek Janouch, který byl na tomto turnaji ve výborné formě. Stříbrné medaile přidali Radek Domin v kategorii kumite veteráni a kumite tým juniorů složený z Marka Janoucha, Míry Šuldy a Járy Srby. Bronzové medaile vybojovali Mirek Šulda v kumite juniorů do 68 kg a Marek Janouch v kumite juniorů bez rozdílu hmotností. Celkový součet medailí ze sobotního turnaje byl 10 medailí – 5x zlato, 3x stříbro, 2x bronz.

Neděle patřila žákovským kategoriím, kam TJ Karate ČB vyslalo 23 závodníků. Hned v první kategorii kata žákyně 7-9 let jsme zaznamenali překvapivý úspěch v podobě bronzové medaile, kterou po vynikajících výkonech vybojovala Nela Osouchová. V neděli se nejvíce dařilo Veronice Halodové, která získala celkem 4 medaile. První stříbrnou získala v kategorii kumite st. žákyně nad 50 kg, kde ve finále podlehla oddílové kolegyni Lucii Janouchové, která tak vybojovala zlatou medaili. Veronika dále vybojovala velmi cennou zlatou medaili po vynikajícím vyrovnaném výkonu v kategorii st. žákyň bez rozdílu vah. Také v kumite týmů st. žákyň nezaváhala a tým složený z Adriany Crhonkové a Lucky Janouchové získal další zlato. Další pěkné výkony a zlaté medaile vybojovali Marek Řeřicha v kategorii kumite st.žáci do 45 kg a Jiří Měkuta v kumite ml.žáci nad 41 kg. Stříbrné medaile si odvezli Alice Anderlová a Přemek Benhák oba v kumite. Bronzové medaile vybojoval kata tým st. žákyně ve složení Halodová Klára, Halodová Veronika  a Pěstová Tereza. Další bronzové medaile získali v kumite Eva Šmejkalová, Tereza Pěstová, Lucie Janouchová v kategorii bez rozdílu vah, Tomáš Lukš, Klára Halodová a kumite tým žáků (Marek Řeřicha, Jakub Jirka, Jiří Měkuta). Celkový počet medailí z nedělního turnaje byl 16 medailí - 5x zlato, 3x stříbro, 8x bronz.

Na závěr bychom rádi zhodnotili výsledky a výkony našich závodníků za vynikající. Všichni závodníci podali vynikající výkon, který korunoval  takový úspěch. Tento turnaj patří mezi nejdůležitější soutěže sezóny a i v takové konkurenci zahraničních týmů jsme dokázali uspět. V celkovém hodnocení turnaje obsadil náš oddíl druhé místo za reprezentací Ukrajiny.