První zkoušky v Boršově

20. února se konaly zkoušky v karate. Byly to vůbec první zkoušky, které se konaly v Boršově nad Vltavou. Zkoušejícím komisařem byl Miroslov Hýsek a ke zkouškám přišlo celkem 25 dětí. Nebyly to jen první zkoušky v Borsově, ale také první zkoušky pro začátečníky z letošního náboru.

Všechny děti byly svědomitě připraveny, a i když většina měla velkou trému, nenechala ji na sobě jen tak lehce znát. Všechny děti k velké radosti trenérů a rodičů zkoušky splnily. Mimořádný výkon podala Lucka Kadlecová a Honzík Staněk, kteří vzhledem k tomu, jak karate cvičí krátce, cvičily velmi hezky.

Zkoušky na žlutý pás skládaly další čtyři děti a opět šlo o velmi kvalitní výkony. Dominik Schmid, Lukáš Bednář, Vašík Simandl a Barbora Simandlová. Velkou pochvalu si zaslouží Lukáš Bednář, který učinil od posledních zkoušek velký pokrok. Dále potom Dominik Schmidt a samozřejmě také Barbora Simandlová společně se svým menším bráškou Vašíkem. Sourozenci Simandlů navíc na zkoušky přijeli po dopoledních závodech, kde Barbora vyhrála dvě medaile, a Vašík byl zvolený nejnadějnějším karatistou.

Poslední zkoušenou skupinou pak byli ti, kteří chtěli získat zelený pás. S asi největší trémou zápasil Tomáš Prayer, který navzdory tomu předvedl nejlepší výkon. Ostatní ze skupiny ale nezůstávali pozadu a tak všichni opět bez problémů zkoušky splnily. O to důležitější pak je fakt, že zelený pás je podmínkou pro možnost reprezentovat oddíl na republikových soutěžích. Karate Boršov tak získalo čtyři nadějné závodníky.

Letošní zkoušky se velmi vydařily, všem dětem proto ještě jednou gratulujeme. Přesto je ale stále co zdokonalovat a v čem se dále rozvíjet.

Mnoho budoucích sportovních úspěchů přeje malým karatistům karate Boršov.

Fotografie z celé akce, můžete prohlížet zde.

24.02.11